Українцям обіцяють зростання зарплат   Розмір мінімальних зарплати і пенсії зросте з 1 грудня 2015 року в середньому на 13%.

   Про таке заявив у ефірі одного з телеканалів міністр соціальної політики України Павло Розенко.

«Треба розуміти, що соціальна політики і пенсійна політика – це похідна від стану економіки, заробітних плат. Ситуація в економіці дійсно непроста. Практично три роки у нас падіння економіки, при цьому пенсійні виплати виплачуються в повному обсягу, – сказав Розенко. – І ми не зупиняємося, ми не говоримо: економіка не працює, ми нічого зробити не можемо. Ні, ми проводимо реформи. Ми чітко сказали, що наслідком реформ має стати збільшення пенсії, заробітних плат. Ми запланували, і в бюджеті це зафіксовано, що з 1 грудня 2015 року передбачається збільшення прожиткового мінімуму, мінімальних пенсій, мінімальних зарплат в Україні на 13%».

Він нагадав, що в 2014 році зростання соціальних виплат було заморожене. І тому підготовлюване зростання виплат – це вже істотний результат роботи соціальних служб.

Крім того, Павло Розенко прокоментував механізм виходу на пенсію жінок у 55 років. Він відзначив, що така норма залишається в законодавстві, але вимагає, щоб жінка, яка досягла пенсійного віку, не зберігала за собою робочого місця.

«Змін жодних немає. Верховна Рада продовжила дію цієї норми (про вихід на пенсію в 55 років). Ми не проти дії норми, коли жінка може і далі виходити на пенсію в 55 років. Але за умови виконання кількох умов: треба звільнитися з роботи і за кожен недопрацьований місяць до пенсійного віку, коли жінка могла б вийти на пенсію, знімається 0,5% пенсії», – сказав Розенко.

На даний момент в Україні налічується більш як 13 млн пенсіонерів, а середня пенсія по країні становить близько 1670 грн при визначеній законом мінімальній зарплаті 1218 грн.