Кошти громади повинні використовуватися раціонально     Для вихованців дитячих садків збільшили витрати на харчування.

      До сьогодні на харчування однієї дитини ясельної групи в дитячих садках нашого міста щоденно витрачають 10 грн, а на харчування одного вихованця дошкільної групи — 12 грн. Відповідно до рішення виконкому, з 1 лютого поточного року ці норми будуть збільшені відповідно до 14 та 18 грн. Як пояснила начальник міського відділу освіти Любов Косенко, підвищення норм забезпечене за рахунок збільшення розміру батьківської плати.

— З 1 січня до Закону України «Про дошкільну освіту» були внесені деякі зміни. Якщо раніше розмір батьківської плати за харчування дітей в дитсадках не повинен був перевищувати 50 відсотків, то відповідно до внесених змін він має бути не менше 60 відсотків. Рішенням виконкому з 1 січня затверджений розмір батьківської плати 70%. Це дасть можливість забезпечити дотримання норм харчування для дітей дошкільного віку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України, — пояснює Любов Станіславівна.

     Слід зазначити, що в міському бюджеті на 2015 рік розмір витрат на харчування дітей дошкільного віку не зменшено. Як і раніше, щодня на харчування однієї дитини ясельної групи виділятиметься 5 грн, на дитину дошкільної групи — 6 грн. До того ж, зважаючи на зазначені зміни, збільшені планові витрати на забезпечення безкоштовним харчуванням у дитячих садках дітей пільгових категорій. На сьогодні це діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених сімей, а також діти вимушених переселенців та вояків української армії, загиблих під час проведення антитерористичної операції.