Флаг Першотравенска      Як відомо, за результатами виборів органів місцевої влади, які відбулися трохи більше місяця тому, владу у місті знов «захопили» бивші регіонали, а нині представники партії «Опозиційний блок». Цю політичну силу на території нашого міста, як і на території всього Західного Донбасу з впевненістю можна назвати партією ДТЕК, а точніше партією пана Ахметова. І хоча це прізвище останнім часом мало згадується, всі ми прекрасно розуміємо чий фінансовий ресурс працював на боці опозиціонерів, і хто саме намагається підпорядкувати собі нашу територію. У день голосування один із керівників шахтоуправління «Першотравенське», уважно спостерігаючи за перебігом голосування, відкрито заявив: «Я здійснюю контроль за роботою своєї команди, ДТЕК повинен бути господарем на своїй території». Беручи до уваги ці слова, коментарі щодо ситуації що склалася, зайві. Ці ж слова можуть також стати відповіддю на запитання не однієї тисячі першотравенців, які зразу після оголошення результатів виборів задавали одне й теж саме запитання: «Як так могло статися?». Але сьогодні про це говорити вже пізно. Куди важливіше подумати про те, як не дата можливість новій (старій) владі знов занапастити місто, як це вже було кількома роками раніше за правління регіоналів.

Єдиний вихід з ситуації, що склалася, це жорсткий контроль збоку громади за використанням бюджетних коштів, за діяльністю міської ради та її виконавчого комітету, окремих чиновників, які раніше вже мали проблеми з законом, а таких в нинішній міській владі вже чимало.

Немає жодного сумніву, що Першотравенська міська громада, скориставшись основними принципами і засадами народовладдя зможе відстояти місто і не дати його занапастити. Сьогодні ми звертаємося до всіх жителів Першотравенська з проханням не бути байдужими до долі рідного міста, майбутнього своїх дітей і онуків, проявляти громадську активність. Якщо ви стали свідками протиправних дій чиновників, або дій, які містять ознаки корупції, негайно звертайтеся до відповідних органів, або, принаймні, повідомте про це за телефоном урядової гарячої лінії.

Першотравенськ повинен и буде належати територіальній громаді, а не приватній компанії та її ставленикам. Саме ми, а це близько тридцяти тисяч населення, — господарі свого рідного міста. І своїми діями і небайдужістю ми маємо це довести.

Куди поскаржитись на корупцію

0-800-507-001 — гаряча лінія Генеральної прокуратури України щодо порушення прав фізичних осіб-підприємців та господарюючих суб’єктів;
0-800-501-482 — гаряча лінія СБУ щодо особливо-небезпечних злочинів проти держави;
0-800-507-309 — урядова телефонна гаряча лінія;
(044) 256-11-10 — приймальня МВС України;
(044) 256-00-31 — пряма телефонна лінія національного агентства з питань державної служби (якщо вам відомі випадки корупції серед державних службовців);

Якщо корупційне правопорушення має регіонільний масштаб, зверніться у відповідні установи Дніпропетровської області:

(056) 744-16-89 — приймальня Дніпропетровської обласної прокуратури
(056) 745-35-89 — приймальня МВС України у Дніпропетровській області
(056) 744-85-19 — гаряча лінія СБУ в Дніпропетровській області