известные люди Першотравенска     «Обліко морале» – пам’ятаєте цю фразу зі старої радянської комедії «Діамантова рука»? Цей крилатий вираз мимоволі приходить на думку, коли спостерігаєш за кар’єрними метаморфозами деяких міських чиновників. Ось, наприклад, Ольга Теофілівна Горіна, знедавна виконуюча обов’язки начальника міського відділу освіти. А кому ж іще, здається, як не їй? Великий досвід роботи в освіті, наукове звання кандидата педагогічних наук. Усе так, але ж отой славнозвісний «обліко морале»…

Першотравенські педагоги добре знають Ольгу Теофілівну, адже та за свою професійну кар’єру обійшла всі школи міста. Попрацювавши певний час, звільнялася за власним бажанням. І, треба сказати, її колеги не дуже-то й жалкували з того, ба навіть раділи, адже працювати з такою людиною надзвичайно важко – перш за все морально. Постійні підозри, звинувачення на адресу адміністрації й колег, заздрість, обурення тим, що її недооцінили, погрози, прокльони, неодноразові конфлікти з учнями та батьками… Звичайно, такі особисті риси майбутнього кандидата педнаук не викликали симпатії у тих, хто працював з нею поруч. До речі, одна з колишніх директорок третьої школи, ідучи на пенсію, привселюдно висловила думку, що таких людей, як Горіна, ні за яких обставин не варто допускати до керівних посад. Здогадувалась, мабуть, що така людина у гонитві «за кріслом» не зупиниться ні перед чим. Можливо, так воно й було, адже чим ще пояснити той факт, що, незважаючи на репутацію, Ольга Теофілівна час від часу опинялася «біля керма» — то заступником декана Западно-Донбасского приватного институту, то методистом міськво? Ті, кому «пощастило» працювати під її керівництвом, відзначають непомірну пиху, деспотизм, нетерпимість до іншої думки Ольги Теофілівни.

Не додає моральності нинішній очільниці міськво й поведінка під час подій, що передували звільненню її попередниці. Нагадаємо читачам, що напередодні нового навчального року після тривалого цькування з боку керівництва міста, а саме мера О. Вінницької, її заступника Т. Бакули та секретаря міськради Н. Петрової начальника відділу освіти було звільнено. Так ось, багато хто може пригадати, як, не дуже добираючи слів і виразів, обурювалася тоді Ольга Теофілівна діями представників влади. Про це знали багато людей. Особливо ж діставалося з її вуст Оксані Вінницькій. Аж раптом збагнула: якщо Косенко звільнять, то є можливість зайняти вакансію. І, вибачте за русизм, «на лету переобулась». Цікаво, чи отримала б Горіна омріяну посаду, якби очільниця міста знала, яким багном кандидат педнаук обливала її поза очі?

І ще кілька фарб до морального портрету в.о. начальника міського відділу освіти. Під час святкування дня вихователя Ольга Теофілівна відвідувала дитсадочки та пригощала працівників профспілковими тортами, та не в усіх садках вона почула такі жадані дифірамби на свою адресу. Це так обурило керівницю, що вона, навіть не стримуючись, стала дорікати, мовляв, треба вміти високе начальство відповідно зустрічати. На сьогодні О.Т.Горіна має у якості зарплатні, ні багато ні мало, 10 тис. грн. Та ба – до Дня вчителя ще й премію отримала у розмірі 6 (!) тисяч. Питання: які такі високі досягнення встигла зробити чиновниця за два місяці роботи на посаді в.о. керівника міськво? Щось не чули про такі. Хіба що невичерпна відданість представникам міської влади, яку тепер раз по раз демонструє Ольга Теофілівна. А як, на ваш погляд, з моральної точки зору виглядає той факт, що керівник отримує велику премію, в той час коли його підлеглі не мають і зарплати? Адже в листопаді техпрацівники міських шкіл не отримали своєчасно у повному обсязі зароблених грошей…

Кажуть, Ольга Теофілівна полюбляє хизуватися своїм науковим ступенем – мовляв, не знаю, чи довго буду начальником, та кандидатом педнаук буду завжди. Хочеться зауважити з цього приводу, що ніяке почесне звання не в змозі приховати відсутність моральних принципів і елементарної порядності, адже вони або є, або їх нема. Крапка.

Олена Євтошук