известные люди Першотравенска       В 1956 році в селищі уже було побудовано більше 30 одноповерхових будинків. І ось в одному з таких будинків на три кімнати, за адресою Сквер, 2, з’явилася перша школа. В двох кімнатах навчалися діти, а в третій — жила перша вчителька нашого міста Бровко Таїсія Терентіївна. Дітей було всього шестеро. За віком вони розділялися на три початкові  класи.

     Зростало місто – зростала і кількість дітей шкільного віку. Школа змінювала адресу. Спочатку це було приміщення гуртожитку по вул. Комсомольська, потім — по вул. Октябрській. Дітей вже було 42, і навчали їх молоді вчителі Жила Н.М., Денисенко Є.І. і Чумаченько В.В.

     Згодом (1959 рік) був побудований інтернат для дітей–сиріт, в приміщення якого перевели і школу, де налічувалось вже  до 100 дітей. Та і цього було уже замало,  адже на будівництво шахт та міста приїжджала переважно молодь. В 1963 році було побудовано велику простору будівлю на 920 учнівських місць. Середня школа № 1 гостинно відчинила двері для дітей шахтарів і будівельників. Першим її директором була Авраменко Віра Іванівна.

     Місто росло, розбудовувалось. Школа вже приймала до 2 тис. дітей. Навчалися у 2 зміни. У паралелях налічувалось по 10-11 класів, в кожному з них навчалося по 40-50 учнів. Вчительський колектив виріс до 130 чоловік.

       1966-й рік – перший випуск учнів середньої школи № 1. Атестати зрілості одержали 40 випускників. Всі вони давно вже дорослі самостійні люди. 60-і роки – це період, коли школа жила в піонерських дружинах і комсомольських групах: збір макулатури і металевого брухту, походи, участь в озелененні міста, допомога колгоспам, шефство над ветеранами праці і війни, конкурси, змагання… І все це під керівництвом старшої піонерської вожатої – Мартиненко Н.Г.

    70-і роки… В школу прийшло поповнення – плеяда молодих спеціалістів: Охріменко Л.І., Лознякова Г.І., Черепанова Л.І., Кожевникова Л.І., Петрова Н.П., Удовиченко Г.Н., Стефаненко Л.І., Желновач Л.А. та інші, яких взяли під опіку досвідчені вчителі – наставники.

     80-і роки… Завершується створення матеріально-технічної бази школи, обладнання кабінетів.

     90-і роки… Новий могутній підйом в житті школи. Проведення експериментів, пошуку творчо обдарованих дітей. Втілення в роботу навчання по системі Ельконіна-Давидова, здійснюють його Костенко С.Ю., Сидорова Є.В., Ларіна Л.Л.

       2000 рік…  Введення 12-бальної системи оцінювання знань учнів.

       2005 рік… Колектив іде на нові експерименти, вводяться класи з профільним навчанням, колектив працює над впровадженням інноваційних технологій.

       2008 рік…  45 випускників успішно здали зовнішнє тестування.

    Всього за 50 років зі стін школи вийшло більше 3 тис молодих людей. Це керівники різних сфер, шахтарі і будівельники, учителі і лікарі, підприємці, робітники інших професій. Багато хто з них залишився в рідному місті, примножуючи його славу, підвищуючи добробут його мешканців.

       Серед випускників нашої школи:

  • 4 кандидати наук, викладачі вузів: Лосева О.А., Катайцева О.М..;
  • Кожевников А.Ю. – завідувач відділом цінової і тарифної політики нафтогазового комплексу національної комісії регулювання енергетики України;
  • Маріна Л.А. – завідувач відділом охорони здоров’я Дарницького району м.Києва
  • Наєнко К.В. – директор дитячого будинку в м.Тулі;
  • Жанталай Т.Ю. – заступник мера м.Владивостока;
  • Савченко Н.А. – завідуюча кафедрою Донецького університету бізнесу і права;
  • Воронін Ю.П. – префектура південно-східного округу м.Москва;
  • Муравінець В.П. – заступник начальника Узбецької залізниці;
  • Ладанюк Л.Л. – мерія Санкт-Петербурга.

    На даний час в ЗШ № 1 працює 12 вчителів – відмінників освіти, 5  методистів, 6 старших вчителів та 14 вчителів нагороджені  грамотами Міністерства освіти та науки України.