Флаг Першотравенска      2 червня 2015 року відбулися установчі збори з обрання членів нового складу громадської ради при виконавчому комітеті Першотравенської міської ради. На установчих зборах були присутніми члени ініціативної групи та представники інститутів громадянського суспільства міста, які надали необхідні документи для участі в зборах.

Присутні на установчих зборах заслухали інформацію про результати діяльності громадської ради при виконкомі міської ради протягом 2013-2015 років. За словами секретаря громадської ради, начальника відділу з питань внутрішньої політики та інформації Надії Гарькавої, громадську раду було сформовано на установчих зборах інститутів громадянського суспільства 31 травня 2013 року. До її складу увійшли 13 представників міських громадських інститутів: 10 – від громадських організацій, 2 – від професійних спілок та 1 – від релігійних організацій. Протягом звітного періоду громадською радою було проведено 10 засідань, на яких було розглянуто та обговорено 26 питань. В засіданнях громадської ради брали участь міський голова Віктор Рудих, народний депутат України Артур Мартовицький, секретар ради Оксана Вінницька, заступники міського голови, депутати Першотравенської міської ради, керівники державних установ, закладів охорони здоров’я міста, підприємств комунальної сфери, начальники відділів та структурних підрозділів виконкому тощо. Діяльність громадської ради постійно висвітлювалася у ЗМІ.

Окрім цього, присутніх було поінформовано про роботу ініціативної групи з підготовки установчих зборів по формуванню громадської ради при виконавчому комітеті Першотравенської міської ради.

Згідно з результатами рейтингового голосування, до складу громадської ради при виконкомі увійшло 13 представників від інститутів громадянського суспільства. На період 2015-2017 років її представлятимуть: міська Рада ветеранів війни та праці, міський комітет Профспілки працівників освіти і науки України, дитяча Спілка організацій, клубів, об’єднань і лідерів, міська організація «Союз Чорнобиль України», міська асоціація прикордонників, профспілка працівників охорони здоров’я України «Центр первинної медико-санітарної допомоги», громадська організація «Рідне місто», громадська організація «Агенція економічного розвитку міста Першотравенська», Федерація футзалу (міні-футболу) м.Першотравенська, міська спортивна громадська організація “Федерація футболу міста Першотравенська”, громадська організація «Мотоклуб «Вогняні дракони», міське об’єднання ветеранів Афганістану та релігійна громада Різдва Пресвятої Богородиці екзархату Української Греко-Католицької Церкви.

Заступник міського голови Світлана Аксьонова привітала учасників установчих зборів з обранням нового складу громадської ради. Вона зазначила, що в українському суспільстві громадськість відіграє значну роль у формуванні та реалізації державної і регіональної політики. Світлана Павлівна побажала членам громадської ради плідної співпраці з міською радою та її виконавчим комітетом на благо територіальної громади Першотравенська, оскільки тільки спільними зусиллями громадськості та влади можна досягти значних результатів.

На першому засіданні громадської ради при виконавчому комітеті Першотравенської міської ради було обрано голову, якою стала Горбильова Валентина Олексіївна — виконуюча обов’язки голови Першотравенської міської громадської організації «Рідне місто». Заступником голови громадської ради обрано Гусака Олександра Івановича — члена правління Першотравенської міської асоціації прикордонників.