На приёме у мера    26 лютого 2015 року відбулося засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Першотравенської міської ради під головуванням голови ради Віри Черкашиної.

Начальник міського фінансового управління Наталія Русаненко поінформувала Громадську раду щодо підсумків виконання міського бюджету за 2014 рік, зазначивши, що міський бюджет по доходах виконано на 97,0 %, а по видатках – на 91,2 %. Зокрема, на освітню сферу було спрямовано понад 30,5 млн. грн., на медичну – понад 5 млн. грн., на соціальний захист та соціальне забезпечення населення – понад 32 млн. грн., на культуру і мистецтво – понад 3 млн. грн. та на фізичну культуру і спорт – близько 900 тис. грн.

Інформуючи про виконання законодавства в сфері соціального забезпечення та соціального захисту громадян в місті Першотравенську, начальник управління праці та соціального захисту населення Галина Коврижко озвучила виконання низки соціальних програм, які делеговані державою. Так, на сьогодні державна допомога сім’ям з дітьми надається 1874 одержувачам (місячна виплата по місту складає понад 2 млн. грн.); 3914 першотравенців отримують пільги на житлово-комунальні послуги (щомісячно організаціям-надавачам комунальних послуг держава відшкодовує 360,8 тис. грн.); субсидії на покриття житлово-комунальних послуг в опалювальний період отримують 1169 городян, в неопалювальний період — 247 (щомісяця нарахування складають відповідно близько 500 тис. грн. та понад 10 тис. грн.). Компенсацію згідно зі ст. 43 Гірничого закону України до 1 січня 2015 року отримували 5424 першотравенці, відшкодування в місяць становили в середньому 399.8 грн. За словами Галини Миколаївни, в цьому році ця компенсація замінена субсидією, проте доходи переважної більшості шахтарів не дозволятимуть її отримувати. Вона також зупинилася і на виконанні міської програми «Турбота», в рамках якої надається матеріальна допомога громадянам, які знаходяться в скрутному становищі, вшановуються особи, яким виповнюється 80, 85, 90 і більше років, надається підтримка Почесним громадянам міста, надається матеріальна допомога на ремонт в квартирах ветеранів, передплачується ветеранам газета «Першотравенські новини» тощо. На 2015 рік в місцевому бюджеті заплановано на її виконання близько 250 тис. грн., що в 2,5 рази більше, ніж в минулому році. Не оминула головна соціальна працівниця міста увагою і соціальний захист внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей. Наразі, як зазначила Галина Коврижко, до Єдиного держаного реєстру спеціалістами управління внесено 2518 таких осіб. Непрацездатним переміщеним особам із зони проведення АТО, серед яких пенсіонери, інваліди та діти, державою надається допомога у розмірі 884 грн., працездатним переселенцям виплачується по 442 грн. в місяць.

Заступник міського голови Світлана Аксьонова, в свою чергу, розповіла про зроблене міською владою для приїжджих у Першотравенськ із зони антитерористичної операції. За її словами, керівництво міста намагається робити все можливе, аби хоч якось облегшити життя переселенців. Вона акцентувала увагу на зборі та наданні переселенцям гуманітарної допомоги соціальними службами міста, на безкоштовному харчуванні дітей цієї категорії в закладах освіти, на медичному обслуговуванні їх тощо. Серед головних проблем Світлана Павлівна назвала надання тимчасового житла для сімей переселенців та їх працевлаштування.

Громадська рада прийняла інформацію доповідачів до відома.

Віра Черкашина підвела підсумки засідання та подякувала членів Громадської ради за роботу.