Першотравенская школа № 2     Обдаровані діти – майбутнє держави!

Ось і відшуміло шкільне життя ще одного навчального року, який був щедро наповнений нестандартними та відкритими уроками, змаганнями, контрольними та практичними роботами, олімпіадами, різними конкурсами. 29 травня прозвучав останній дзвоник для учнів школи №2, який сповістив про початок канікул. А для 45 учнів 11 класу він був останнім шкільним дзвоником, який звучав як кінець шкільного безтурботного життя і початок самостійного дорослого шляху. Це був момент прощання зі школою, друзями, вчителями. Школа для них назавжди залишиться в пам’яті як світлий спогад про дитинство. І школа прощається зі своїми випускниками, які добре трудилися протягом 11 років, опановуючи основи знань, а також беручи участь у різноманітних конкурсах, інтелектуальних змаганнях, олімпіадах, завдяки яким вони мали змогу поглибити знання з предметів, розвинути інтелект, ерудицію, уміння спілкуватися. І як результат цієї наполегливої праці – 4 учні закінчили школу з високим рівнем знань, а три з них отримали медалі — дві золоті (Ліндаєв Дмитро і Сайкова Альона) та одну срібну (Кот Ганна). Ми пишаємося цими випускниками, які неодноразово захищали честь школи, приносячи їй перемогу і славу.

Гідна зміна росте їм – це учні 8-10 класів, які теж є активними учасниками конкурсів, олімпіад, інтелектуальних змагань.

«Генії не падають з неба, вони повинні мати можливість отримати освіту й мати умови для розвитку», — говорив А. Бебель. Педагогічний колектив школи всіляко підтримує кожну дитину, сприяє розвитку її здібностей, готує ґрунт для того, щоб ці здібності було реалізовано. І результати не заставлять себе довго чекати — школа в цьому навчальному році стала переможцем серед інших міських загальноосвітніх закладів і нагороджена Дипломом І ступеня за І місце у ІІ (міському) етапі Всеукраїнських олімпіад з базових предметів. Наші учні отримала перші місця з 18 предметів. Найактивніші учасники олімпіад – дев`ятикласники Цунік Тетяна, Вінніченко Марія, Солдаткін Віктор, учні 10-х класів Кібальнікова Катерина, Сніжковська Лілія, Опаріна Тетяна, Грецко Поліна, учениця 8-А класу Стаднік Поліна, шестикласниця Бородавка Світлана ті інші. Та серед них найяскравіше виділяються наші три зірочки — Тетяна Цунік, Марія Вінніченко та Катерина Кібальнікова, які здобули призові місця й на обласному рівні. Те, що учениця 9-А класу Таня Цунік — надзвичайно інтелектуально обдарована дитина, це можна зрозуміти з її успіхів на олімпіадах. Щороку її ім’я звучить у списку переможців міських і обласних олімпіад, міжнародних мовно-літературних конкурсів. Здібності та старання Тетяни, помножені на щоденну копітку працю вчителів, принесли високі результати. Вже в цьому році дівчина перемогла на чотирьох обласних олімпіадах: вона здобула І місце з історії, ІІ місце з англійської мови, ІІІ місце з української мови та літератури та з російської мови і літератури. Ця зірочка засяяла ще під час навчання в початкових класах. Тетяна неодноразово була учасницею і переможцем міського етапу Всеукраїнського конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, брала участь в обласних конкурсах. Кожного року вона радувала нас перемогами на міських і обласних олімпіадах з української мови і літератури, російської мови. Це свідчить про її високий рівень знань, неймовірну старанність, наполегливість, працелюбність.  Про майбутній фах Таня ще не задумувалася, однак має певні вподобання.

Вінніченко Марія –  призер ІІІ етапу олімпіад, вона стала третьою в області з географії. Марія — всебічно розвинена,  відповідальна, творча і наполеглива, скромна, ввічлива, товариська дівчина. Гарно вчиться, самостійно готує до уроків презентації, створює надзвичайно цікаві ігри, проекти, має тонке почуття гумору. Марія надзвичайно емоційна, артистична, вона постійна учасниця і переможець міського конкурсу юних поетів та читців до Дня народження Т.Г.Шевченка. Активна учасниця шкільних і міських позакласних заходів. Неодноразовий   переможцем міського мовно-літературного  конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г.Шевченка. Акуратність, терпіння, вміння переборювати труднощі допомагають Марії у навчанні та її найбільшому захопленні – танцях.

    Кібальнікова Катерина, учениця 10-Б класу — одна із кращих учениць школи. Вона здобула ІІІ місце з біології у ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових предметів. Образцовый ансамбль танца «Серпантин» г. ПершотравенскНавчається на відмінно, має багато друзів, дуже товариська, комунікабельна, завжди привітна і життєрадісна дівчинка. Катя відрізняється дуже серйозним ставленням до навчання, старанно готується до уроків, багато читає позакласної літератури. Природна допитливість проявляється у знаннях і вмінні орієнтуватися в інформації з різних сфер суспільної діяльності. Є у Катерини одна прикметна особливість – вона захоплюється танцями. Однокласники пишаються, що навчаються разом з Катериною,  бажають їй здоров’я, натхнення і високих творчих злетів.

Олімпіади закінчилися, а ми починаємо підготовку до наступних, адже досвід показує, що вони однозначно потрібні дітям як шлях до самовираження та розвитку. Бо обдаровані діти – майбутній цвіт нації, інтелектуальна еліта, гордість і честь України, її світовий авторитет, а тому перед кожним педагогічним колективом стоїть завдання забезпечити формування інтелектуального потенціалу нації шляхом створення оптимальних умов для всебічно обдарованої молоді. А батьки покликані допомогти дитині відкрити її життєве покликання, реалізувати себе як особистість.

Стара давня мудрість говорить, що кожна дитина з’являється на світ обдарованою Господом якимось талантом. Так нехай ці таланти розквітають, радують батьків та вчителів, стають досягненням і гордістю держави.

 

Дубовик Олександра Миколаївна,

заступник директора Першотравенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2