Фестиваль дружби «З країни в Україну» в Першотравенську      У неділю, 30 серпня у Першотравенську відбулись заходи до Дня шахтаря. Надвечір  на міській площі біля будинку культури «Шахтар» відбувся святковий концерт з нагоди святкування у місті Дня шахтаря за участю аматорських художніх колективів міста. А з другої години дня аж до заходу сонця на міській площі проходив культурно-просвітницький фестиваль дружби «З країни в Україну» за підтримки організації «Українська ініціатива зміцнення громадської довіри» та за активного сприяння міської влади.

Беручи до уваги ситуацію в країні, коли, як то кажуть, не до свят, компанією ДТЕК ще минулого року було прийнято рішення не відзначати День шахтаря в таких масштабах, як раніше. Відомі зірки шоу-бізнесу, салюти – все залишилося в минулому, але сьогодні час викарбував інший формат свята, сповнений почуттям патріотизму, прагнення до миру та свободи. Саме таке свято було організоване міською владою, на що практично не було використано жодної копійки бюджетних коштів.

Першотравенці вперше стали глядачами і учасниками фестивалю такого формату. В рамках культурно-просвітницького фестивалю «З країни в Україну», який був організований волонтерами-патріотами з усієї України за сприяння міського відділу культури, протягом усього дня проходили майстер-класи з гончарного мистецтва, різьблення, народного розпису, виготовлення ляльок-мотанок. Зі сцени звучала цікава пізнавальна інформація щодо історії України, її культури і етнографії. У спеціальному наметі можна було придбати сувеніри з елементами національної символіки, і багато першотравенців скористалися цією нагодою. Під відкритим небом була розгорнута бібліотека, уяву городян вражали фотознімки виставки «Україна поза часом», просто неба показували відеосюжети про першотравенських волонтерів, родини вимушених переселенців, які знайшли тимчасовий притулок у Першотравенську. Крім того кожний бажаючій міг безкоштовно скуштувати справжній козацький куліш, який готувався на багатті прямо на площі у великих котлах, наповнюючи повітря надзвичайним ароматом. Багато радості подарувала маленьким шахтарятам дитяча концертно-розважальна програма, яка проходила в дитячому парку за БК «Шахтар». Цей подарунок першотравенській дітворі підготували працівники БК «Україна». Для дітей на площі працювало багато різноманітних атракціонів, які також приїхали до нашого міста у цей день на запрошення міського відділу культури.

Не менш цікавою була й концертна програма. Протягом години дарували свою творчість землякам кращі колективи художньої самодіяльності міста. До пізнього вечора на площі лунала драйвова музика, яка супроводжувала виступи гостей міста: Ірини Островської, гуртів «Тарута» та «Женя Скрудж». День шахтаря став справжнім сімейним святом і через те не можна не радіти, бо насправді шахтарська праця вкрай важка і виснажлива і не так часто вдається цим мужнім чоловікам відпочити разом зі своєю родиною. Мабуть саме таким і має бути справжнє українське свято.

Фотозвіт з фестиваля дружби «З країни в Україну» дивиться тут або тут