Першотравенская школа № 2    Кому, як не їм, нашим дітям, нашому підростаючому поколінню, доведеться робити все можливе задля подальшого розвитку свого міста. Саме вони мають підхопити естафету, яку колись розпочали їхні батьки та дідусі. А поки вони ще ростуть, місто піклується про них, намагаючись забезпечити всім необхідним для навчання, розвитку та відпочинку. Адже сьогодні так важливо, аби наші діти виросли патріотами свого міста.

У Першотравенську функціонує 7 дошкільних закладів освіти, 5 загальноосвітніх шкіл,  позашкільний заклад освіти Центр дитячої творчості «Надія». Установами та закладами галузі «Освіта» охоплено 4933 дітей дошкільного та шкільного віку. Для того, щоб першотравенські учні мали змогу навчатися в затишних упорядкованих приміщеннях, щорічно з місцевого бюджету виділяються чималі кошти на ремонт шкіл міста та дошкільних навчальних закладів. На сьогодні всі 5 шкіл комп’ютеризовані, мають інтерактивні дошки. Завдяки поповненню бази комп’ютерної техніки навчальних закладів в практику роботи шкіл впроваджуються інформаційно-комунікаційні технології та елементи дистанційного навчання. У всіх дитячих садочках міста минулої осені встановлені сучасні дитячі ігрові майданчики, на що було витрачено понад 260 тис. грн бюджетних коштів.

У місті успішно реалізується програма «Гордість та надія Першотравенська». В рамках цієї програми учні-медалісти, переможці шкільних олімпіад та обдаровані діти отримують премію міського голови. Цього року на ці потреби використано 22,2 тис. грн.

Молодёжь Першотравенска. «Час змін»    У Першотравенську значно активізувалася робота з молоддю. На початку року лідери молодіжних громадських організацій виступили на рівні місцевої влади з ініціативою про створення молодіжного об’єднання. Першотравенська влада підтримала цю ініціативу та допомогла її реалізувати. На сьогодні у місті працює молодіжне об’єднання «Час змін», активісти якої приймають участь у вирішенні питань соціально-економічного та культурного розвитку міста.

Опікується міська влада і дітьми з родин тимчасово переміщених з території проведення антитерористичної операції. На сьогодні 117 учнів цієї категорії навчаються в загальноосвітніх школах міста, 33 дитини відвідують дошкільні навчальні заклади освіти. Усі вони забезпечені безкоштовним харчуванням за рахунок місцевого бюджету.

У місті затверджені й успішно реалізуються міські соціальні програми «Молодь Першотравенська на 2012-2021 роки», «Захист прав дітей та розвитку сімейних форм виховання у м. Першотравенську на 2011-2015 роки», «Оздоровлення та відпочинок дітей міста Першотравенська на 2014-2021 роки».

Особлива увага приділяється вирішенню проблем дітей пільгових категорій, в першу чергу,   дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх прав та законних інтересів, створенню умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї.

На території міста функціонує 3 дитячих будинки сімейного типу, де виховується 23 дитини, позбавлені батьківського піклування, 7 прийомних сімей, у яких постійно проживають 14 дітей; під опікою та піклуванням у сім’ях громадян знаходяться 90 першотравенських дітей.