ТЦ Терикон    Після трагедії, яка сталася нещодавно в Кузбасі, проводяться перевірки об’єктів з масовим перебуванням людей. Так, інспекторським складом Першотравенського міського відділу ГУ ДСНС України у Дніпропетровській проведено позапланову перевірку торгово-розважального центру (ТРЦ) «Терикон» на дотримання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Під час проведення заходу основну увагу рятувальники приділили перевірці наявності евакуаційних шляхів та виходів з будівлі торгівельно-розважального центру та стану їх утримання.

Також співробітники ДСНС перевірили рівень забезпечення об’єкта первинними засобами пожежогасіння, стан наявних у будівлі систем протипожежного захисту та інженерного обладнання.

Інспекторським складом пожежно-рятувального підрозділу було проінструктовано працівників торгівельно-розважального центру щодо дій у разі виникнення пожежі. Також було перевірено наявну розпорядчу документацію з питань пожежної безпеки.

В цілому протипожежний стан торгово-розважального центру «Терикон» задовільний. Але недоліки звісно є, які по-трібно усувати. Результат даної перевірки буде оприлюднений пізніше.

Та на цьому профілактичні заходи не закінчилися й вже 19 квітня на базі ТРЦ відбулися тактико-спеціальні навчання за участю особового складу пожежно-рятувального підрозділу міста та персоналу даного об’єкту. Також були задіяні всі служби цивільного захисту міста.

Навчальною метою тренувань стало підвищення навичок та майстерності рятувальників під час ліквідації пожеж на об’єктах з масовим перебуванням людей, а також відпрацювання дій персоналу цього об’єкту при виникненні пожежі.

За сценарієм у торгівельно-му залі центру виникло коротке замикання електропроводки з подальшим горінням. Вогонь поширився по підвісній стелі. Внаслідок виникнення загорання спрацювала автоматична пожежна сигналізація та голосова система оповіщення про пожежу. При цьому черговий персонал об’єкту почав проводити евакуацію всіх присутніх на об’єкті на момент виникнення надзвичайної ситуації.

До місця пожежі прибув підрозділ 47 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області. Рятувальниками було проведено пошуково-рятувальні роботи, умовних постраждалих виведено на свіже повітря та організовано роботи з ліквідації умовної пожежі всередині та ззовні на даху будівлі.

Внаслідок оперативних та злагоджених дій вогнеборцям вдалось врятувати людей та вчасно ліквідувати умовну пожежу.

«Першотравенские новости»