Першотравенск исполком     8 вересня 2015 року відбулося засідання виконавчого комітету Першотравенської міської ради під головуванням міського голови Віктора Рудих. Члени виконкому розглянули 1 основне, 1 – в порядку контролю та 7 різних питань.

   Особлива увага була приділена розгляду питання щодо організації харчування в загальноосвітніх навчальних закладах та комунальних дошкільних навчальних закладах на 2015-2016 навчальний рік. За словами начальника міського відділу освіти Любові Косенко, наразібезкоштовним одноразовим харчуванням забезпечені учні 1-4 класів (1152 учнів), діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (95 дітей), діти з малозабезпечених сімей (60 дітей). Окрім цього, безкоштовним харчуванням також забезпечені діти, які постійно мешкали на території Донецької та Луганської областей, а на даний час проживають у Першотравенську (в школах навчається 117 дітей цієї категорії, дитячі садки відвідує 33 дитини). Вартість обіду в загальноосвітніх школах для цих категорій дітей становить 6 грн. В дошкільних навчальних закладах вартість  харчування становить до 14,00 грн. на день для дітей, що відвідують групи раннього віку, та до 18,00 грн. — для дітей, що відвідують групи дошкільного віку. Розмір плати встановлено з відшкодуванням 70% за рахунок батьків. Для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей, та для дітей-інвалідів розмір плати становить 50% від загальної вартості харчування. Як додала Любов Станіславівна, наразі стовідсотково забезпечено виконання норм харчування по м’ясу та м’ясопродуктах, зросло виконання норм харчування по овочах, картоплі, сиру кисломолочному, сиру твердому, молоку, фруктах і соках. Проте, за словами головної освітянки міста, при стрімкому зростанні цін на харчові продукти та продовольчу сировину неможливо забезпечити стовідсоткове виконання норм харчування, затверджених Кабінетом Міністрів України (в середньому в школах норми виконуються на 76%, в дитячих садках — на 85%). Як зазначила доповідачка, протягом 2014-2015 навчального року вдалося суттєво поліпшити матеріально-технічний стан харчоблоків та обідніх залів, що вплинуло на якість обробки харчових продуктів, продовольчої сировини та на умови приготування страв тощо.

Не дивлячись на позитивні зміни в організації повноцінного та калорійного харчування в закладах освіти, очільник міста закликав директорів шкіл та завідуючих дитячих садків і надалі здійснювати належний контроль за якістю харчування дітей.

 Заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Ганна Касьянова поінформувала щодо виконання програми «Здоров’я дітей та матерів м. Першотравенська на період до 2015 року» за І півріччя 2015 року. Як зазначила Ганна Володимирівна, станом на 1 липня 2015 року на обліку в Центрі знаходиться 5740 дітей, серед яких 320 — до 1 року, 106 – дітей-інвалідів. Також на обліку знаходиться 121 багатодітна сім’я, де виховується 419 дітей. На придбання ліків для дітей-інвалідів протягом звітного періоду з місцевого бюджету спрямовано 14,6 тис. грн. (за І півріччя 2014 р. – 7,1 тис. грн.), для дітей з епілепсією – 5,4 тис. грн. (за аналогічний період минулого року – 1600 грн., для дітей з цукровим діабетом – 18,3 тис. грн. (за І півріччя 2014 р. – 12,4 тис. грн.). Окрім цього, в місті стовідсотково задоволена потреба в туберкуліні. На його закупівлю було направлено 44,4 тис. грн. коштів місцевого бюджету. На придбання молочних сумішей для дітей, яких народили ВІЛ-інфіковані матері, було спрямовано 6,5 тис. грн. За словами Ганни Касьянової, медпрацівниками Центру постійно проводиться санітарно-просвітницька робота серед населення міста, яка, звісно ж, приносить певні результати. Зокрема, в нинішньому році покращилися показники з дитячої та підліткової вагітності (зареєстрований 1 випадок  проти 3 в 2014 році).

          Виконавчий комітет затвердив своїм рішенням Положення про порядок акредитації журналістів, працівників засобів масової інформації при Першотравенській міській раді та її виконавчому комітеті, в якому визначені порядок проведення акредитації, обов’язки акредитуючого органу, права і обов’язки акредитованих осіб, підстави для припинення акредитації тощо (більш детально ознайомитися з порядком акредитації журналістів, працівників засобів масової інформації можна на офіційному сайті міської ради в рубриці «Інформація для ЗМІ»).