известные люди Першотравенска    З початку червня в межах міста працівниками МЖКП та ПП «Комунальщик 1,2,3,4» проводиться механічна та ручна робота по боротьбі з карантинними рослинами та бур’янами. Так, в місті чисто, чого не скажеш про територію гаражних товариств та приватний сектор, де можна з легкістю зануритися у метрові зарості амброзії.

Ще в червні місяці з метою зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище і здоров’я населення на виконання доручення голови облдержадміністрації у місті було розроблено відповідне розпорядження міського голови (№ 171-р від 08.06.2015 року), яким затверджено заходи щодо боротьби з карантинними рослинами та бур’янами.

Протягом літа працівники МЖКП та приватних комунальних підприємств сумлінно винищують бур`яни на вулицях міста, в паркових зонах та прибудинкових територіях. Крім того, комунальники ознайомили з методами боротьби з карантинними рослинами власників приватних будинків та користувачів присадибних ділянок, гаражні товариства та власників окремо розташованих гаражів.

Проте боротьба з карантинними рослинами, а особливо у період цвітіння амброзії — справа не тільки комунальників. На жаль, деякі мешканці приватного сектору та присадибних ділянок, ретельно доглядаючи власні садиби, ігнорують прилеглі до них території, і байдуже, що бур`яни там іноді сягають понад метр. Виникає питання: якщо знаходиться час навести лад у себе на подвір’ї , невже не можна виділити 10 хвилин два рази на літо, аби алергики не страждали, і місто виглядало привабливо? Те ж саме стосується гаражних товариств, які також іноді безвідповідально ставляться до своїх обов`язків по боротьбі зі шкідливими рослинами та бур`янами.

Слід нагадати, що працівники Першотравенського МВ УМВС мають право притягувати до адміністративної відповідальності осіб, які ухиляються від виконання заходів по боротьбі з карантинними рослинами та бур’янами. Порушення вимог щодо виконання фіто санітарних заходів (ст. 105 Кодексу України про адміністративні правопорушення) тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Жанна Данилець