pershotravensk_memorial    15 лютого 2015 року в Першотравенську пройшли заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Зранку міський голова Віктор Рудих зустрівся з воїнами-афганцями у виконкомі міської ради. Віктор Іванович, звертаючись до присутніх, зазначив:

«На вашу долю випали важкі випробування: війна з усіма страшними їй властивостями та наслідками. Понад 60 тисяч військовослужбовців колишнього Радянського Союзу брали участь в афганській війні 1979-1989 років. Майже кожен четвертий солдат був українцем. Більше 3 тисяч українських воїнів не повернулися в свої родини. Пройшло 26 років з дня виведення військ колишнього СРСР з Афганістану. Проте ви були й залишаєтесь зразком непохитного духу, мужності і оптимізму. І сьогодні, коли на Сході України йде війна і гинуть українські бійці та мирне населення, тільки вам повною мірою відомо, наскільки страшна війна і які важкі наслідки вона має. Я вже неодноразово говорив, що розумних воєн не буває. У ці дні всіх нас об’єднує одне спільне бажання — щоб на нашій українській землі запанував мир. Щоб не проливалася кров, щоб дружини і матері не оплакували загиблих чоловіків і синів, щоб діти не залишалися сиротами.»

Очільник міста висловив воїнам-інтернаціоналістам вдячність за гідне виконання військового обов’язку та вручив Подяки міського голови за виконання громадянського обов?язку, мужність, героїзм і звитягу, вірність Батьківщині і військовій присязі та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Андрію Британу, Анатолію Данілюку, Ігорю Левицькому, Олександру Трубіцину, Ігорю Мокренку, Олександру Женчуру, Сергію Зарємбі, Сергію Ракачу, Ігорю Щербині та Сергію Хашеву.

На мітингу біля меморіалу Слави багато теплих та сердечних слів учасникам локальних війн було сказано також першим заступником міського голови, депутатом обласної ради, учасником війни в Афганістані Андрієм Козаченком, головою міської Ради ветеранів війни та праці Віктором Яценком.

Наостанок учасники заходу вшанували хвилиною мовчання загиблих воїнів-інтернаціоналістів та поклали квіти до пам’ятного знаку на меморіалі Слави.

Всі фото див. тут

Довідково:

У Першотравенську з 1990 року діє міське об’єднання ветеранів Афганістану м.Першотравенська. На сьогодні у місті проживає 127 воїнів-інтернаціоналістів, більшість серед яких воїни-афганці — їх 100. Крім Афганістану, наші земляки несли службу в Угорщині, Іраку, Чехословаччині, Ефіопії, Анголі, Югославії та Туркменії.