Аварія на газопроводі      Аварія на газопроводі, який живить Першотравенськ та навколишні селища, залишила без газу понад 30 тисяч людей. Надзвичайна ситуація – наслідок робіт компанії ДТЕК з видобутку вугілля. Говориться на офіційному сайті Дніпропетровської ОДА.
Щоб вирішити проблему, потрібно збудувати обвідний газопровід довжиною 3,2 км. Вартість робіт — близько 10 млн. грн. Дніпропетровська ОДА закликала ДТЕК виділити ці кошти та негайно розпочати будівництво. Про це заявив начальник управління паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження облдержадміністрації Едуард Кирпичов.


Надзвичайна ситуація в Петропавлівському районі сталася майже тиждень тому. Компанія ДТЕК проводила підготовку до видобутку вугілля. Відбувся зсув ґрунту, який призвів до розгерметизації газової труби.

«Цей газопровід був єдиним джерелом газопостачання для міста Першотравенськ та п’яти навколишніх селищ. Без блакитного палива залишилися понад 30 тис. людей, — розповів Едуард Кирпичов. — За висновками експертів, ремонтувати пошкоджену трубу недоцільно. Ефективніше збудувати нову ділянку газопроводу. Проект вже готовий».

Довжина нової ділянки газопроводу — 3,2 км. Її мають прокласти в обхід пошкодженої труби. За оптимістичним прогнозом, роботи виконають за три-чотири тижні з початку фінансування. Вартість будівництва – 8-10 млн. грн.

«Відновити газопостачання в домівки людей – прямий обов’язок ДЕТКу. Дніпропетровська ОДА закликала компанію негайно профінансувати будівництво та розпочати роботи. Ми отримали попередню згоду від ДТЕК Павлоградвугілля. Остаточну відповідь від керівництва підприємства чекаємо днями», — повідомив Едуард Кирпичов.

Дніпропетровська обласна державна адміністрація